Nawigacja

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· Sprzedam zestaw Spit...
· Pierwszy wpis w 2018r
· Wolontariat Pracowniczy
· DHC-2 Beaver - Kenmo...
· Pylon Racer
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Waldek
10/01/2019 18:25
Wszystkim miłośnikom palonej rycyny, budującym modele na "radio" lub na "telewizor", życzę w Nowym Sezonie tyle samo udanych lądowań co i startów.

Waldek
16/11/2018 16:41
Coś się dzieje w RC-Puławy?

Rafal
21/06/2018 08:44
W galerii dodałem linka do zdjęć Wojtka M. z zawodów makiet

Adam
11/04/2018 09:30
Rafał pierwsze loty to już dawno były a w dniu wczorajszym Tomek F wykosił pierwszy raz lotnisko i loty też były.

Rafal
06/04/2018 23:49
Wiosna. Wiosna. Kiedy pierwsze loty??

Archiwum shoutboksa

Najnowsze filmy

PZL TS-11 Iskra Jet WM Leutkirch 2015
TS-11 Iskra zbudowana przez modelarza zza ...
Oglądano 42
Kolejny Ultimate Tomka
Ultimat 2.05m oblot na lotnisku Persan
Oglądano 140
Oblot PZL P.11 w radawcu
Model Pawła z Kraśnika
skala: 1:3,5
siln...

Oglądano 152
Zawody makiet F4H-P 2017 Płock
Relacja z zawodów w klasie F4H-P
Oglądano 403
B-25 na klapach :)
drugi lot B-25 w Niebrzegowie
Oglądano 388

Współpraca
Statystyki kliknięć

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 27
· Najnowszy użytkownik: Swistak

Pakiety promocyjne

 

RClogo_v2

Przy pomocy myszki, komputera, własnej inwencji twórczej oraz współpracy z usługową agencją poligraficzną dorobiliśmy się kilku zestawów promocyjno-reklamowych. Konkretnie są to banerki z adresem naszej strony banerek oraz naklejki - logo RCpuławyTEAM jakie widać po lewej stronie. Początkowo jedno i drugie robiłem w celu dekorowania modeli, ale w sumie można je naklejać według własnego uznania (lodówka, samochód, telewizor, kubek teściowej) - proszę tylko żeby godnie reprezentowały naszą stronę ;).

Zarówno banerki jak i loga dostepne w trzech rozmiarach, szczegóły na forum w temacie Zestawy Promocyjne. Edycja mocno limitowana, cena 'po kosztach', dystrybucją zajmuję się osobiście, kto pierwszy - ten lepszy.

Mistrzostwa Polski Modeli Makiet RC - Dęblin 2013

Obrazy newsów: zmd2013px200.png

 

      Już niedługo dzięki zanagażowaniu naszego kolegi Adama Wetoszki będziemy mieli przyjemność oglądać zmagania czołówki modelarzy makietowych z całej Polski w kolejnej edycji Mistrzostw Polski Modeli Makiet RC, które odbędą się na lotnisku Aeroklubu "Orląt" w Dęblinie.

 

       Dzięki temu, że Adam jest zapalonym makieciarzem, i wypada wtrącić, że także v-ce Mistrzem Polski 2012r, zawody rangi Mistrzostw Polski na stałe wpisały się w życie sekcji modelarskiej Dęblińskiego Aeroklubu i pojawiają się w kalendarzu imprez każdego roku.

 

W tym roku zawody odbędą się w dniach 14-16.06.2013r jak zwykle na terenie Lotniska Dęblińskiej Szkoły Orląt. Modele makiet w kategoriach F4C, F4G i F4H bedą poddawane ocenie statycznej w pierwszym dniu zawodów, natomiast to co jest najbardziej widowiskowe - czyli loty - zobaczymy w sobotę i niedzielę. Sobota jest najbardziej 'gorącym' dniem, ze względu na to, że odbedą się dwie kolejki lotów, natomiast w niedzielę ostatnia próba w powietrzu i zakończenie zawodów.

 

Zapraszam do zapoznania się z pełnym programem tej imprezy który dostępny jest pod tym adresem. a także do odwiedzin strony Mistrzostw Polski Modeli Makiet R/C w Dęblinie na której będą pojawiać się istotne informacje, lista zawodników, foto-galerie i wyniki podczas przebiegu zawodów.

 

Organizatorzy: Aeroklub „Orląt” w Dęblinie, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, 41 Baza Lotnictwa Szkolnego, Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP.

 

Rozpoczęcie sezonu 2013

Rozpoczęcie sezonu 2013

 

Wiosna, Wiosenka, Wiosnunia nasza kochana przyszła, na dobry początek przyniosła nam kilka ciepłych dni, akurat na dotarcie nowych silników w nowych modelach, akurat na odkurzenie starych, sprawdzonych samolotów, ... no i w naszym Team'ie znalazło się dwóch 'nadgoliwców' którzy (podejrzewam, że mimo wszystko niechcęcy) otworzyli NOWY SEZON MODELARSKI 2O13. No to teraz, niech się sami z tego wytłumaczą, i odpowiednio to umotywują, najlepiej jakimiś fotkami.

 

To kiedy robimy OFICJALNE OTWARCIE SEZONU 2013? Ale takie z grilem, z ogniskiem, pieczonymi kiełbaskami, i lataniem do zmierzchu.

SAE Aero Design® West 2013

SAE

 

Jak co roku, tak i w tym, można by więc rzec 'tradycyjnie', ekipa śmiałków z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie w składzie Krzysiek Figur, Wojtek Lorenc i Paweł Mietecki pod czujnym okiem Adama Wetoszki, lata po Amerykańskim niebie swoimi 'udżwigowcami". A po co i kto im pozwolił? Przeczytasz w dalszej części ....

 

SAE AeroDesign - to zawody których patronem i organizatorem jest firma Lockheed-Martin, w których chodzi o to, by wyłonić ekipę która zbuduje samolot zdolny podnieść największy ciężar, dlatego pisałem o lotach 'udźwigowcami'. AeroDesign jest serią zawodów, organizowanych przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu Society of Automotive Engineers (SAE). W konkursie biorą udział studenci uczelni technicznych z całego świata. Uczestnicy zawodów mają co roku do opracowania zadanie, polegające na zaprojektowaniu i budowie modelu samolotu sterowanego radiem. Jego wielkość i rodzaj napędu ograniczona jest przez regulamin konkursu, który co roku jest zmieniany, by 'zachęcać' do projektowania coraz to nowszych konstrukcji, a nie wykorzystywaniu ubiegłorocznych. Zawody odbywają się w Stanach Zjednoczonych (w dwóch edycjach WEST & EAST), oraz w Brazylii. ......

Zakończenie sezonu 2012

Zakończenie sezonu 2012

 

Zabrzmi to trochę drastyczne, ale w dniu wczorajszym, wykorzystaliśmy łaskawość Matki Natury i jej córki Aury do oficjalnego zakończenia sezonu modelarskiego 2012. Były lotu spalinami, elektrykami, szybowcami, a wieczorem nawet halówkami i helikami. Ognisko też było, i kiełbaski i chleb z patyka.

Dni stają się coraz krótsze, słoneczko coraz bardziej ślizga się po ziemi, nie ma co zwlekać z tym, co nieuniknione. Nie oznacza to, że modele już odwiesiliśmy na haczyki, o niee, dopóki będą warunki jako-takie do latania, napewno jeszcze znajdą się chętni aby przewietrzyć spalinę ;]

Jeśli ktoś z Was miałby ochotę zerknąć na Fotogalerię sezonu 2012 to zapraszamy.

Wygenerowano w sekund: 0.07
Copyright RCpulawyTEAM © 2012