Nawigacja

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· Sprzedam zestaw Spit...
· Pierwszy wpis w 2018r
· Wolontariat Pracowniczy
· DHC-2 Beaver - Kenmo...
· Pylon Racer
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Darek
11/02/2018 23:48
Rafał, dzięki za info. Na wyjazdy lotnicze przełączę się jak pogorszą się warunki narciarsko łyżwowe Uśmiech

Rafal
05/02/2018 15:03
Darek, jak Cię interesują takie klimaty modelarskie, to w przyszłą Niedzielę jest konkurs-wystawa w Borkach. INFO. Jest na co popatrzeć. Ja się wybieram

Darek
03/02/2018 23:45
Bardzo ładny i dopracowany. Jeden stoi w muz wojska polskiego. Nie miał model szczęścia politycznego i nie doczekał zmiany Uśmiech

Rafal
01/02/2018 12:00
Darek - taką Irydę z kartonu wystawiałem.

Darek
27/01/2018 11:05
Widać, że impreza daleko na południe od Puław, bo styczeń, a tam muchomory. Było coś pokazywane, czy tylko oglądane?

Archiwum shoutboksa

Najnowsze filmy

Zawody makiet F4H-P 2017 Płock
Relacja z zawodów w klasie F4H-P
Oglądano 194
B-25 na klapach :)
drugi lot B-25 w Niebrzegowie
Oglądano 206
Modelarskie cacka Pana Jana
Pracujące silniki, chowane podwozie, ruchome stery i lotki. Janowi Bąkale same "skorupy" modeli nie wystarczają, bo jego konikiem jest mechanizacja. Dlatego 70-letni pasjonat lotnictwa z Gdańska ożywia kartonowe modele jak tylko może.
Oglądano 359

Współpraca
Statystyki kliknięć

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 27
· Najnowszy użytkownik: Swistak

Wystawa modeli kartonowych w Gołębiu.

Obrazy newsów: wystawa_gok.jpg

 

         X Konkurs wystawa modeli kartonowych o Grand Prix dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu odbędzie się w dniach 5-6 grudnia w siedzibie GOK.

 

         Konkurs modeli kartonowych ma charakter konkursu – wystawy. Mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Jeden uczestnik konkursu może zgłosić do trzech modeli w danej klasie, w klasyfikacji zostanie uwzględniony model najlepszy. Do oceny w Konkursie przyjmowane będą tylko i wyłącznie modele wykonane z oryginalnych wydawnictw. Dokumentacja modelarska nie jest wymagana. We wszystkich klasach konkurs zostanie rozegrany w klasach wiekowych młodzik (do 13 lat), junior (14-18 lat) i senior (powyżej 18 lat). 
Dla zwiedzających wystawę przewidziane jest okienko czasowe w dniu dzisiejszym (Sobota) w godzinach 17:00 - 20:00.

Także .... zapraszamy do Gołębia na wystawę.

 

Plakat informacyjny po kliknięciu w <LINK>

Festiwal Dywizjonu 303 - Obchody 75 rocznicy Bitwy o Anglię

Obrazy newsów: dyw303mini.jpg

 

         Już w najbliższą niedzielę 4go października nie lada gratka czeka na miłośników lotnictwa. Na lotnisku w Radawcu odbędzie się Festiwal Dywizjonu 303 praz Obchody 75'tej rocznicy Bitwy o Anglię.

 

         Wielu bohaterów polskiego Dywizjonu 303 pochodziło z naszego regionu.
Grzegorz Muszyński wspólnie z Aeroklubem Lubelskim i firmą KAGERO Publishing serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie tej pięknej rocznicy. W godz. 11.00 - 15.00  odwiedzą nas samoloty, których historia splata się historią polskiego lotnictwa. Przewidziane jest także wiele innych atrakcji. 

Bądźmy razem i oddajmy cześć Bohaterom. To także świetna lekcja żywej historii dla młodych i starszych. Serdecznie zapraszamy!

 

Duży plakat po kliknięciu w <LINK>

CZERWONY ALARM

Obrazy newsów: alarm.jpg

 

         CZERWONY ALARM dla naszego lotniska w Niebrzegowie. Dzisiaj dostałem informację od Adama, że nawierzchnia lotniska jest w opłakanym stanie. W czasie upałów nikt nawet nie myślał o lataniu, dlatego dopiero dzisiaj się o tym dowiedzieliśmy.

 

          Pewnie wszyscy wiedzą, że od zeszłej soboty strażacy z okolic walczyli z pożarami w okolicznych lasach w Niebrzegowie. Niestety wyjeżdzili nam wzdłuż pasa startowego zaje....głębokie koleiny. 

 

Dzisiaj czyli w Piątek 21.08 zbieramy się na lotnisku ze sprzętem (grabie, szpadle, łopaty) i postaramy się coś z tym zrobić. Kto może niech bierze jakieś narzędzia i przyjeżdża tak około 16-17 godziny. W grupie siła. Im więcej nas będzie tym sprawniej i lepiej to naprawimy.

 

Poniżej fotki jak to teraz wygląda. ;(

 

Obrazy newsów: alarm1.jpgObrazy newsów: alarm2.jpg

 

POMÓŻ JEŚLI CHCESZ JESZCZE POLATAĆ W TYM SEZONIE


AirShow 2015 - RADOM

Obrazy newsów: airshow2015.png

 

      Uffff, zdaje się, że fala upałów już za nami. od kilku dni czuć już chłodniejszy powiew wiaterku a na nadchodzący weekend zapowiada się gruuuba impreza lotnicza w naszej okolicy.

 

      22 i 23 sierpnia to daty w kalendarzu miłośnika lotnictwa zaznaczone na czerwono. W Radomiu po raz kolejny odbędą się pokazy lotnicze. W powietrzu i na ziemi zaprezentuje się około 260 samolotów, śmigłowców, szybowców, motoparalotni z Polski i 19 innych państw. Będzie to jedna z największych imprez lotniczych w Europie, po raz pierwszy pokazom lotniczym będzie towarzyszyć prezentacja sprzętu wojskowego oraz firm zbrojeniowych.

       W tym roku w powietrzu zaprezentuje się aż dziewięć zespołów akrobacyjnych. Polskę będą reprezentowały Biało-Czerwone Iskry (na samolotach TS-11 Iskra) oraz Orlik (na PZL-130 Orlik). 

 

Oficjalna strona pokazów >> Kliknij

Szczegółowy program pokazów >> Kliknij

 

Nie mozesz pojechać? Pokazy w internecie na żywo >> Kliknij

MIĘDZYNARODOWE POKAZY LOTNICZE 'DĘBLIN 2015'

Obrazy newsów: 90lat_wsosp_logo.png

 

      Już jutro Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie z okazji świętowania obchodów swojego 90-Lecia 'Szkoły Orląt' zaprasza wszystkich miłośników lotnictwa na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Dęblin 2015.

 

      Same obchody 90-Lecia szkoły są wielopoziomowe i kilkuwątkowe, przeplatają się także z obchodami Dnia Dęblina, generalnie będzie się dużo i wszędzie działo. 

 

       A to co NAS najbardziej interesuje - POKAZY - będzie się działo na terenie lotniska, w godzinach od 10:00 do 18:00. Według planów pokazów cały ten czas będzie wypełniony pokazami dynamicznymi w locie. Kto z kim i o której bedzie latał możemy sprawdzić w grafiku na stronie http://mpl.wsosp.pl. Można spodziewać się utrudnionego ruchu w caaałym Dęblinie, a jak już znajdzie się śmiałek, co pojedzie swoim samochodem - to raz że trzeba pojechać wcześniej, dwa - dołożyć białą kartkę A4 za szybą (dla celów organizacji ruchu).

 

Oficjalny plakat obchodów 90-Lecia >> Kliknij

Strona WSOSP z okazji 90-Lecia >> Kliknij

 

Nie mozesz pojechać? Pokazy w internecie na żywo >> Kliknij

Wygenerowano w sekund: 0.05
Copyright RCpulawyTEAM © 2012