Nawigacja

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· Sprzedam zestaw Spit...
· Pierwszy wpis w 2018r
· Wolontariat Pracowniczy
· DHC-2 Beaver - Kenmo...
· Pylon Racer
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Waldek
10/01/2019 18:25
Wszystkim miłośnikom palonej rycyny, budującym modele na "radio" lub na "telewizor", życzę w Nowym Sezonie tyle samo udanych lądowań co i startów.

Waldek
16/11/2018 16:41
Coś się dzieje w RC-Puławy?

Rafal
21/06/2018 08:44
W galerii dodałem linka do zdjęć Wojtka M. z zawodów makiet

Adam
11/04/2018 09:30
Rafał pierwsze loty to już dawno były a w dniu wczorajszym Tomek F wykosił pierwszy raz lotnisko i loty też były.

Rafal
06/04/2018 23:49
Wiosna. Wiosna. Kiedy pierwsze loty??

Archiwum shoutboksa

Najnowsze filmy

PZL TS-11 Iskra Jet WM Leutkirch 2015
TS-11 Iskra zbudowana przez modelarza zza ...
Oglądano 88
Kolejny Ultimate Tomka
Ultimat 2.05m oblot na lotnisku Persan
Oglądano 172
Oblot PZL P.11 w radawcu
Model Pawła z Kraśnika
skala: 1:3,5
siln...

Oglądano 197
Zawody makiet F4H-P 2017 Płock
Relacja z zawodów w klasie F4H-P
Oglądano 437
B-25 na klapach :)
drugi lot B-25 w Niebrzegowie
Oglądano 423

Współpraca
Statystyki kliknięć

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 27
· Najnowszy użytkownik: Swistak

International UAV Turkey Competition

Obrazy newsów: kmk_logo.jpg

 

        W zeszły czwartek całkowicie Wink przypadkowo na lotnisku natknąłem się na ekipę KMK trenującą swojego UAV'a w autonomicznych lotach i rozpoznawaniu kolorów. Temat jest na tyle ciekawy, że postanowiłem napisać o nim na naszej stronie.

 

        W nadchodzącym tygodniu w dniach 13-16 Lipca w Tureckiej Ankarze organizowane są zawody International UAV Turkey Competition - w których udział bierze ekipa Koła Młodych Konstruktorów z WSOSP pod opieką kolegi Adama Wetoszki. Zespoły biorące udział mają do wykonania dwie misje za pomocą swoich latających modeli w całkowicie autonomicznych lotach.

 

Misja pierwsza, to rozpoznanie kolorów na polu szachownicy 4x4, każde pole o wymiarach 1x1m. Model ma nadlecieć nad obiekt, krążąc nad nim obserwować zmiany kolorów i rejestrować je na karcie SD. Po czym wylądować.

Misja druga jest trudniejsza ale przez to ciekawsza - model dostanie trzy kolorowe sześciany na spadochronach - jako ładunki do zrzutu. Model także musi nadlecieć nad 'szachownicę' z kolorów, przechwycić układ kolorów z niej, przeanalizować go i w odpowiedniej kolejności zgodnej z tym co pokazała szachownica, zrzucić je w sektorze spadochronów. W skrócie tak to wygląda.

Jeżeli kogoś temat zainteresował, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na stronie organizatora: uavturkey.tubitak.gov.tr. Zachęcam też do śledzenia Facebook'owego profilu KMK: facebook.com/Kolo.Mlodych.Konstruktorow na którym zapewnie bedą na bieżąco relacjonować przebieg zawodów. I na zakończenie strona www.nkmk.pl.

 

Koledzy - trzymajmy za nich kciuki. POWODZENIA.

 

Obrazy newsów: uavlogo_500.png

MISTRZOSTWA POLSKI MODELI MAKIET RC - DĘBLIN 2017

Obrazy newsów: logo17.png


  ..... aaaaaaa spóźniony wpis, ale mimo wszystko ...      

 

          W imieniu głównego organizatora - Adama Wetoszki - zapraszamy w najbliższy weekend 10-11 czerwiec do Dęblina na coroczne zawody latających makiet.

 

Na terenie Lotniska Dęblińskiej Szkoły Orląt będziemy gościć zawodników w klasach: F4C/G/H którzy powalczą między sobą o punkty zaliczane do Pucharu Polski. 

Zapraszam do zapoznania się z pełnym programem tej imprezy który dostępny jest na stronie Mistrzostw Polski Modeli Makiet R/C w Dęblinie.

 

Organizator: Aeroklub „Orląt” w Dęblinie.

Szczegóły na PLAKACIE


Zamieszanie w modelarni.

Obrazy newsów: logo_wp.png

Obrazy newsów: logo_zap.png

 

          W tym roku akcja Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty Puławy zawita także do jedynej i ostatniej modelarni w mieście. To już druga edycja tej akcji promowanej przez całą Grupę Azoty, a w naszym lokalnym środowisku przez nasze Zakłady Azotowe "PUŁAWY" S.A. 


         O co w tym wszystkim dokłądnie chodzi? Program skierowany jest do pracowników GA, ale uczestniczyć w nim mogą także wolontariusze z zewnątrz, nie ma żadnych sztywnych wytycznych, w skrócie trzeba zrobić coś fajnego dla społeczności, bo chodzi tu przede wszystkim o integrację lokalnej społeczności. 

 

          Pod koniec kwietnia Kapituła Programu z nadesłanych wniosków wybrała dziesięć zwycięskich projektów, którym na realizację ich celów przekazuje fundusze pieniężne. Wśród tej dziesiątki szczęśliwie znalazł się też mój projekt:

 

"REAKTYWACJA PRACOWNI MODELARSTWA LOTNICZEGO W PUŁAWACH".

 

Skład zespołu, program projektu, harmonogram i plany realizacji przedstawię wam na forum. Zapraszam do dyskusji.

 

Jeśli ktoś czuje, że z tym projektem ‘jest mu po drodze’ – zapraszamy do zespołu.

Nowi Instruktorzy.

Obrazy newsów: diploma_th.png

 

     W nawiązaniu do poprzedniej informacji odnośnie Kursu Instruktorskiego, jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że mamy w naszych szeregach dwóch nowych Instruktorów Modelarstwa Lotniczego - [aplauz] - w postaci mojej skromnej osoby oraz kolegi Adama. Decyzję o wzięciu udziału w takim kursie podjęliśmy chyba nawet jeszcze w zeszłym roku, i teraz jak tylko pojawiła się informacja o terminie - niezwłocznie się zapisalismy. W trakcie trzydniowego, intensywnego szkolenia, wchłonęliśmy taką dawkę informacji, że Przewodniczący Komisji Modelarskiej J.Boniecki, i Sekretarz Generalny Aeroklubu Polskiego R.Michalski z czystym sumieniem wystawili nam Dyplomy Instruktora Modelarstwa Lotniczego klasy 3.

 

     Bardzo fajna atmosfera, mili, życzliwi ludzie, w zdecydowanej większości modelarze. Prowadzący Kurs - to ludzie z pasją zajmujący się modelarstwem od bardzo dawna. Dowiedzieliśmy się dużo nowych i ciekawych rzeczy, dowiedzieliśmy się jak? dlaczego? w jaki sposób? dla kogo? i za co? - odnośnie prowadzenia zajęć w modelarniach. Teraz wspólnie z kolegą Kazikiem, który posiada najwyższe uprawnienia istruktorskie, klasy 'S', możemy więcej zdziałać.

 

Z mojej strony szczerze polecam tego typu inwestycję w siebie, dostaje się nowe spojrzenie na modelarstwo, dostaje się wiatru na skrzydła, dostaje się POWER'a - no właśnie, ale jak tego POWER'a teraz wykorzystać? Wkrótce się dowiecie ;)

 

Delikatna Fotorelacja ze szkolenia znajduje się w naszej galerii

Modelarski Kurs Instruktorski

Obrazy newsów: ap.jpg

 

          Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego informuje, że w dniach 24-26 marca zostanie przeprowadzony KURS INSTRUKTORSKI dla osób zainteresowanych uzyskaniem uprawnień oraz Dyplomu Instruktora Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego – klasy III.

 

     Kurs zostanie przeprowadzony na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego. Warto przeczytać też sprawozdania z kursów organizowanych w poprzednich latach.

 

Jest ktoś chętny na takiego typu szkolenie? Montujemy ekipę.

 

Wygenerowano w sekund: 0.17
Copyright RCpulawyTEAM © 2012