Nawigacja

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· Sprzedam zestaw Spit...
· Pierwszy wpis w 2018r
· Wolontariat Pracowniczy
· DHC-2 Beaver - Kenmo...
· Pylon Racer
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Rafal
20/04/2019 10:25
GALERIA poprawiona. Fotki powinny pojawiać się zaraz po dodaniu przez użytkownika. Dodatkowo zwiększyłem maxymalny rozmiar do 2048px

Rafal
15/04/2019 23:58
Cześć Waldek. Powoli się zbieramy po zimie, sporo roboty na lotnisku, jesienią dziki zryły 1/4 pasa :-/ W tym roku jest plan żeby OSTRO polatać Z przymrużeniem oka

Waldek
08/04/2019 20:51
Wiosna w pełni, a jeszcze nie trzeba kosić trawy! Czy ktoś bywa na EPNE

Waldek
10/01/2019 18:25
Wszystkim miłośnikom palonej rycyny, budującym modele na "radio" lub na "telewizor", życzę w Nowym Sezonie tyle samo udanych lądowań co i startów.

Waldek
16/11/2018 16:41
Coś się dzieje w RC-Puławy?

Archiwum shoutboksa

Najnowsze filmy

PZL TS-11 Iskra Jet WM Leutkirch 2015
TS-11 Iskra zbudowana przez modelarza zza ...
Oglądano 189
Kolejny Ultimate Tomka
Ultimat 2.05m oblot na lotnisku Persan
Oglądano 236
Oblot PZL P.11 w radawcu
Model Pawła z Kraśnika
skala: 1:3,5
siln...

Oglądano 298
Zawody makiet F4H-P 2017 Płock
Relacja z zawodów w klasie F4H-P
Oglądano 515
B-25 na klapach :)
drugi lot B-25 w Niebrzegowie
Oglądano 503

Współpraca
Statystyki kliknięć

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 27
· Najnowszy użytkownik: Swistak

Warsztaty Modelarskie

Obrazy newsów: plakat_v3_mini.jpg

 

          Kurz po remoncie pomieszczeń w Pracowni Modelarstwa Lotniczego powoli już opada, więc myślę, że to doskonały moment aby zaprosić Was, czyli dzieci, młodzież i dorosłych w wieku od 8 do 108 lat na Warsztaty Modelarskie jakie dla Was zorganizowaliśmy.

          Całe to modelarskie zamieszanie realizujemy w ramach projektu Wolontariatu Pracowniczego dla pracowników Grupy Azoty Zakłady Azotowe 'Puławy" S.A., w wielkim skrócie to nasz pomysł na projekt i jego realizację a Zakłady Azotowe zapewniły nam finansowanie, bez takiej współpracy nic by nie wyszło.

 

          Wracając do samych Warsztatów, zaczynamy w Poniedziałek 4go Września o godzinie 16:00 w naszej modelarni (ul.Niemcewicza 11, od strony SP6). Cały cykl zajęć mamy zaplanowany do końca września, w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach 16:00 - 18:00. Zarezerwujcie sobie wolny czas, bo warto zagłębić się (choćby na chwilkę) w świat miniaturowego lotnictwa.

 

 

Udział w Warsztatach jest BEZPŁATNY, każdy będzie mógł spróbować zbudować swój pierwszy model z drewna, plastiku lub kartonu, w razie potrzeby instruktorzy modelarstwa pomogą. Zachęcam do wcześniejszego kontaktu, meilowo, telefonicznie bądź na FB, Pozwoli nam to na lepszą organizację, ponieważ mamy ograniczoną liczbę stanowisk.

 

Na koniec kilka linków:

Nasz profil na FaceBook'u: facebook.com/modelarnia.pulawy/

Wydarzenie na FaceBook'u: facebook.com/events/warsztaty.modelarskie/

 

Lajkujcie, subskrybujcie, zapraszajcie ...

International UAV Turkey Competition

Obrazy newsów: kmk_logo.jpg

 

        W zeszły czwartek całkowicie Wink przypadkowo na lotnisku natknąłem się na ekipę KMK trenującą swojego UAV'a w autonomicznych lotach i rozpoznawaniu kolorów. Temat jest na tyle ciekawy, że postanowiłem napisać o nim na naszej stronie.

 

        W nadchodzącym tygodniu w dniach 13-16 Lipca w Tureckiej Ankarze organizowane są zawody International UAV Turkey Competition - w których udział bierze ekipa Koła Młodych Konstruktorów z WSOSP pod opieką kolegi Adama Wetoszki. Zespoły biorące udział mają do wykonania dwie misje za pomocą swoich latających modeli w całkowicie autonomicznych lotach.

 

Misja pierwsza, to rozpoznanie kolorów na polu szachownicy 4x4, każde pole o wymiarach 1x1m. Model ma nadlecieć nad obiekt, krążąc nad nim obserwować zmiany kolorów i rejestrować je na karcie SD. Po czym wylądować.

Misja druga jest trudniejsza ale przez to ciekawsza - model dostanie trzy kolorowe sześciany na spadochronach - jako ładunki do zrzutu. Model także musi nadlecieć nad 'szachownicę' z kolorów, przechwycić układ kolorów z niej, przeanalizować go i w odpowiedniej kolejności zgodnej z tym co pokazała szachownica, zrzucić je w sektorze spadochronów. W skrócie tak to wygląda.

Jeżeli kogoś temat zainteresował, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na stronie organizatora: uavturkey.tubitak.gov.tr. Zachęcam też do śledzenia Facebook'owego profilu KMK: facebook.com/Kolo.Mlodych.Konstruktorow na którym zapewnie bedą na bieżąco relacjonować przebieg zawodów. I na zakończenie strona www.nkmk.pl.

 

Koledzy - trzymajmy za nich kciuki. POWODZENIA.

 

Obrazy newsów: uavlogo_500.png

MISTRZOSTWA POLSKI MODELI MAKIET RC - DĘBLIN 2017

Obrazy newsów: logo17.png


  ..... aaaaaaa spóźniony wpis, ale mimo wszystko ...      

 

          W imieniu głównego organizatora - Adama Wetoszki - zapraszamy w najbliższy weekend 10-11 czerwiec do Dęblina na coroczne zawody latających makiet.

 

Na terenie Lotniska Dęblińskiej Szkoły Orląt będziemy gościć zawodników w klasach: F4C/G/H którzy powalczą między sobą o punkty zaliczane do Pucharu Polski. 

Zapraszam do zapoznania się z pełnym programem tej imprezy który dostępny jest na stronie Mistrzostw Polski Modeli Makiet R/C w Dęblinie.

 

Organizator: Aeroklub „Orląt” w Dęblinie.

Szczegóły na PLAKACIE


Zamieszanie w modelarni.

Obrazy newsów: logo_wp.png

Obrazy newsów: logo_zap.png

 

          W tym roku akcja Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty Puławy zawita także do jedynej i ostatniej modelarni w mieście. To już druga edycja tej akcji promowanej przez całą Grupę Azoty, a w naszym lokalnym środowisku przez nasze Zakłady Azotowe "PUŁAWY" S.A. 


         O co w tym wszystkim dokłądnie chodzi? Program skierowany jest do pracowników GA, ale uczestniczyć w nim mogą także wolontariusze z zewnątrz, nie ma żadnych sztywnych wytycznych, w skrócie trzeba zrobić coś fajnego dla społeczności, bo chodzi tu przede wszystkim o integrację lokalnej społeczności. 

 

          Pod koniec kwietnia Kapituła Programu z nadesłanych wniosków wybrała dziesięć zwycięskich projektów, którym na realizację ich celów przekazuje fundusze pieniężne. Wśród tej dziesiątki szczęśliwie znalazł się też mój projekt:

 

"REAKTYWACJA PRACOWNI MODELARSTWA LOTNICZEGO W PUŁAWACH".

 

Skład zespołu, program projektu, harmonogram i plany realizacji przedstawię wam na forum. Zapraszam do dyskusji.

 

Jeśli ktoś czuje, że z tym projektem ‘jest mu po drodze’ – zapraszamy do zespołu.

Nowi Instruktorzy.

Obrazy newsów: diploma_th.png

 

     W nawiązaniu do poprzedniej informacji odnośnie Kursu Instruktorskiego, jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że mamy w naszych szeregach dwóch nowych Instruktorów Modelarstwa Lotniczego - [aplauz] - w postaci mojej skromnej osoby oraz kolegi Adama. Decyzję o wzięciu udziału w takim kursie podjęliśmy chyba nawet jeszcze w zeszłym roku, i teraz jak tylko pojawiła się informacja o terminie - niezwłocznie się zapisalismy. W trakcie trzydniowego, intensywnego szkolenia, wchłonęliśmy taką dawkę informacji, że Przewodniczący Komisji Modelarskiej J.Boniecki, i Sekretarz Generalny Aeroklubu Polskiego R.Michalski z czystym sumieniem wystawili nam Dyplomy Instruktora Modelarstwa Lotniczego klasy 3.

 

     Bardzo fajna atmosfera, mili, życzliwi ludzie, w zdecydowanej większości modelarze. Prowadzący Kurs - to ludzie z pasją zajmujący się modelarstwem od bardzo dawna. Dowiedzieliśmy się dużo nowych i ciekawych rzeczy, dowiedzieliśmy się jak? dlaczego? w jaki sposób? dla kogo? i za co? - odnośnie prowadzenia zajęć w modelarniach. Teraz wspólnie z kolegą Kazikiem, który posiada najwyższe uprawnienia istruktorskie, klasy 'S', możemy więcej zdziałać.

 

Z mojej strony szczerze polecam tego typu inwestycję w siebie, dostaje się nowe spojrzenie na modelarstwo, dostaje się wiatru na skrzydła, dostaje się POWER'a - no właśnie, ale jak tego POWER'a teraz wykorzystać? Wkrótce się dowiecie ;)

 

Delikatna Fotorelacja ze szkolenia znajduje się w naszej galerii

Wygenerowano w sekund: 0.07
Copyright RCpulawyTEAM © 2012